STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ANIMACJA MISYJNA W PARAFIACH

Animacja misyjna w Parafiach

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY

Dotknąć czarnych dłoni

Słowa wdzięczności kierujemy do Księży Proboszczów z Parafii Rybna, Liszki, Kaszów, Tarnawa k/Bochni, Biskupice, którzy przyjęli nas z wielką otwartością do swoich parafii z okazji przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Października 2019. Siostry Klawerianki z Nigerii s. Cynthia i s. Anthonia, dzieliły się świadectwem życia chrześcijan prześladowanych przez Boko Haram. Pieśni w ich języku ojczystym igbo poruszały serca wszystkich. Język polski, tak trudny dla obcokrajowców, w ustach sióstr zadziwiał słuchaczy. Pokaz noszenia na głowie pojemnika na wodę i kosza z „warzywami i owocami” jako codziennego zadania kobiet i dziewcząt w Nigerii przyciągały uwagę i podziw dla niepraktykowanego u nas sposobu noszenia ciężarów na głowie. Po każdej Mszy świętej Siostry rozdawały ulotki i patronaty z modlitwą za misjonarzy. Nikt nie przeszedł obok nas obojętnie. Wielu chciało rozmawiać i przywitać się z siostrami, by dotknąć ich czarnych dłoni. Miło było słyszeć osoby, które nuciły usłyszane na Mszy świętej melodie nigeryjskie oraz widzieć ludzi kołyszących się w rytm muzyki i melodyjnego śpiewu. Mówiono do nas: „powinnyście jeździć po całej Polsce, by dawać takie świadectwo, jakie dzisiaj usłyszeliśmy i widzieliśmy”.

s. Bożena Najbar