STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLĘDNICY MISYJNI DLA DZIECI MASAJSKICH

Kolędnicy Misyjni dla Dzieci Masajskich

W trosce o Kolędników Misyjnych

Zbliża się czas Kolędowania Misyjnego. Pragniemy i w tym roku przyczynić się do misyjnego dzieła Kościoła. Wiele osób dzwoni do nas z zatroskaniem w głosie, że Kolędnicy Misyjni, z powodu pandemii, nie mogą tradycyjnie chodzić od domu do domu i głosić, że narodził się Pan Jezus – Zbawiciel świata – dla wszystkich bez wyjątku ludzi. Jak więc tę radość przekazać? Skoro nie można w ten tradycyjny sposób, to szukajmy innych, medialnych sposobów. Możemy, jako grupy Kolędników Misyjnych przedstawić scenkę w kościele po Mszy świętej, może poprzez transmisje parafialne. Najlepszym czasem będzie Boże Narodzenie, drugi dzień Świąt lub inny dzień.

Wyzwolenie kreatywności

W sieci dostępnych jest wiele przeróżnych narzędzi, którymi tworzymy różne wspaniałe prezentacje i projekty. Oczywiście nie wystarczy jedynie dobre narzędzie, konieczne jest również wyzwolenie odrobiny kreatywności. Dobrymi komunikatorami są: Facebook, YouTube, Flickr, Twitter, Instagram, Linked.

Z naszej strony

Przygotowaliśmy filmy „Kolędnicy Misyjni 2020 część 1”, “Kolędnicy część 2” które można  podlinkować do parafialnych i szkolnych stron internetowych i innych używanych przez Was komunikatorów. Filmy przedstawiają charakterystyczne aspekty z życia Masajów w Tanzanii

Zdalnie

Proponujemy także Opiekunom grup Kolędniczych organizowanie spotkań on-line na platformie ZOOM albo TIM. Wychodząc Wam naprzeciw możemy zorganizować je w przestrzeni Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii w Krakowie. Zgłoszenia można przesyłać na formularz zamieszczony za stronie internetowej wydziału.

Znaleźć swoje miejsce

W Kolędowaniu Misyjnym, w dobie pandemii, trzeba znaleźć swoje miejsce. Proponujemy także, aby swoje doświadczenie kolędowania w tym roku przedstawić w „chmurze wyrazowej”, w której wypowiadamy się: krótko i na temat. Można także użyć formy tradycyjnej pisząc sprawozdanie do kolejnego numeru już 14 – biuletynu Kolędnicy Misyjni.

Spotkania Kolędników Misyjnych on-line

Zaplanowane Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych na 30 stycznia 2021 roku w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie-Białych Morzach, zamieniamy na spotkania on-line, które proponujemy grupom Kolędników Misyjnych. Formularz zgłoszeniowy na spotkanie on-line zamieszczamy na stronie internetowej. Trzeba wybrać dzień i godzinę odpowiadającą Opiekunowi i Kolędnikom Misyjnym. Rozpoczynamy od 2 stycznia 2021 roku i kończymy 29 stycznia. W programie spotkań przewidziane są ciekawe opowieści o dzieciach żyjących w krajach misyjnych, śpiew w różnych językach, quizy z nagrodami. O innej formie spotkania informować będziemy na bieżąco.

Karta zgłoszenia grupy kolędniczej do spotkania on-line

POMAGAMY

W menu strony internetowej wydziału misyjnego zamieściliśmy „sposób” na wpłaty ofiar dla tych, którzy chcą wesprzeć projekt Kolędnicy Misyjni 2020 – Pomagamy. Pod menu: Kolędnicy Misyjni 2020. W tym roku wspieramy Dzieci Masajskie, o których informujemy w Biuletynie Kolędnicy Misyjni oraz Iskierce Kolędnika Misyjnego. Wspieramy także dzieła związane z dziećmi, z którymi pracują misjonarze z Archidiecezji Krakowskiej w Tanzanii, Brazylii, Peru, Kazachstanie, Ukrainie.

Ofiary można także przesłać na konto Kurii, z zaznaczeniem „Kolędnicy Misyjni”.   Numer konta: 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887

Adres: Kuria Metropolitalna, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków

Film Kolędnicy Misyjni Dzieciom Masajskim część 1