STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLĘDNICY MISYJNI 2022

Kolędnicy Misyjni 2022

KOLĘDNICY MISYJNI

„Wierzę w Chrystusowy Kościół” – to hasło roku liturgicznego w Polsce na lata 2022/2023. Sobór Watykański II przypomina, że „Chrystus jest zawsze obecny w swoim Kościele, gdy Kościół się modli”. Te słowa odnoszą się przede wszystkim do sakramentów świętych i liturgii Kościoła, ale także do innych form życia liturgicznego i działalności Kościoła.

Przed nami przygotowanie do kolejnego głoszenia Ewangelii jako Kolędnicy Misyjni

Musimy pamiętać, że to jest dzieło całego Kościoła, a my, jako ci, którym szczególnie bliskie jest dzieło misyjne, chcemy iść do domów, do szkóŁ, na ulice, do kościołów, aby przypomnieć, że Ewangelia wciąż nie jest znana wielu ludziom na świecie, ale coraz więcej takich ludzi żyje obok nas. Trzeba więc być świadkiem Chrystusa.

Trzeba, by w naszym kolędowaniu był widoczny przede wszystkim Chrystus

W tym roku chcemy szczególnie pamiętać o naszych braciach i siostrach w Papui-Nowej Gwinei. To państwo na Oceanie Spokojnym od dawna ma już wielu chrześcijan. Ciągle jednak potrzebują misjonarzy i naszego wsparcia. Będzie wiec też okazja poznać lepiej Kościół w Papui-Nowej Gwinei, tamtejszych ludzi, ich wiarę, kulturę.

Zachęcam, aby w każdej parafii było obecne to dzieło Kolędników Misyjnych

To pomoże nam samym pogłębić swoją wiarę, ożywi parafię, otworzy serca wielu ludzi na Chrystusa i na innych ludzi. Idźcie więc, dzielcie się wiarą, czynicie to z radością, bo radosny misjonarz daje świadectwo, że iść za Chrystusem daje wielkie szczęście.

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Zaplanowane jest w sobotę 21 stycznia 2023 roku w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie – Białych Morzach.

Ks. Tadeusz Dziedzic

Materiały do pobrania: Rozesłanie Kolędników, scenka kolędnicza, katechezy, inne.

Formularz zgłoszeniowy na Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych