STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Kościołowi na Wschodzie

XXI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie II Niedziela Adwentu 06.12.2020

W II Niedzielę Adwentu, czyli 6 grudnia br. z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski będzie obchodzony w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych już po raz dwudziesty pierwszy:

Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.

Program:

04.12- 21.00 Apel Jasnogórski (Jasna Góra) prowadzi ks. Leszek Kryża TChr

06.12 – 9.00 Msza św. w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, transmitowana przez Program 1 Polskiego Radia, której będzie przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz – Metropolita Mińsko – Mohylewski Białoruś

06.12- 13.00 Msza święta transmitowana przez Telewizję Polonia z Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskich Męczenników w Warszawie (diec. Warszawsko- Praska), której będzie przewodniczył abp Tadeusz Kondrusiewicz – Metropolita Mińsko – Mohylewski Białoruś

Każda parafia w Polsce i wspólnoty polonijne, otrzymały materiały, informujące o programie obchodów i zapraszające do włączenia się w modlitwę i zbiórkę ofiar w celu wsparcia materialnego osób zaangażowanych w pracę duszpasterską, katechetyczną i charytatywną oraz wiernych Kościoła katolickiego na Wschodzie.

Serdecznie zapraszam Polaków w kraju i poza jego granicami do solidarności w przeżywaniu tego dnia: modlitwy, wsparcia i wdzięczności.

W imieniu Pasterzy, kapłanów, sióstr zakonnych i osób obdarowanych na Wschodzie, z góry dziękuję za modlitwę i za ofiary złożone na ten cel oraz przesłane na konto naszego Zespołu.

Pragnę zapewnić, że wierni tworzący Kościół Katolicki na Wschodzie, gorliwie modlą się za ofiarodawców w duchu wdzięczności za przekazane ofiary. Przeżywany w Polsce i na placówkach polonijnych „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie” tam, za wschodnią granicą, jest dniem wdzięczności za tych, którzy pomagają duchowo i materialnie.