STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNA SESJA FORMACYJNA DLA SIÓSTR ZAKONNYCH

Misyjna Sesja Formacyjna dla Sióstr Zakonnych

Czcigodne i Drogie Matki/Siostry!

Komisja Misyjna przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce zaprasza na Misyjną Sesję Formacyjną w formie on-line w dniu 17 kwietnia br. (sobota) na platformie ZOOM. Sesja kierowana jest w pierwszej kolejności do sióstr referentek misyjnych. Zaproszenie kierujemy również do sióstr, którym tematyka misji jest bliska oraz do sióstr z domów formacyjnych naszych Zgromadzeń. Niech to będzie czas czerpania z darów Kościoła misyjnego.

Obecna sytuacja nie pozwala nam na sesję w realu. Jesteśmy świadome, że proponowany rodzaj spotkania nie zastąpi całego bogactwa, którym dzielimy się w Niepokalanowie, jednak naszym ogromnym pragnieniem jest kontynuowanie corocznych sesji. Ufamy, że w przyszłym roku będziemy mogły przeżyć ten czas razem, dziękując Bogu za całe Misyjne Dzieło Kościoła.

Proponujemy konferencję w godzinach porannych oraz zajęcia warsztatowe po południu.

Program sesji

9:00            Logowanie

9:15            Powitanie, zawiązanie wspólnoty

9:30            Konferencja „Eucharystia i misje” o. Tomasz Szyszka SVD, prof. UKSW, misjonarz

Przerwa

10:30          Cd. konferencji

Pytania, dzielenie się

1. 12:00 Zakończenie I części

Czas na posiłek i modlitwę indywidualną

15:15          Część warsztatowa – Temat: „Zastosowanie mediów w animacji misyjnej”

– s. Bożena Najbar, Klawerianka, Wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej

Temat będzie realizowany w trzech 40-minutowych blokach: 15.30-16.10; 16.20-17.00;  17.10-17.50

i będzie obejmował następujące dziedziny:

1) Jak wykorzystać media, by zainteresować odbiorcę swoim projektem?

2) Zapoznanie z narzędziami pracy takimi jak: tablet, canva, kahoot, chmura wyrazowa,

strona internetowa, FB, Youtube, flickr, formularz zgłoszeniowy

17:50   Podsumowanie i zakończenie

Zgłoszenie uczestnictwa proszę przesłać drogą mailową na adres: komisjamisyjna@gmail.com do dnia 10 kwietnia br. Każda siostra otrzyma potwierdzenie zgłoszenia oraz link, który będzie umożliwiał uczestnictwo w sesji.

Prosimy czcigodną Matkę/Siostrę o przekazanie informacji zainteresowanym siostrom  i wspólnotom.

Warszawa, 8.03.2021 r.

Irena Karczewska FMM