STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Drodzy Dobroczyńcy misji, Rodziny Misjonarzy i Rodziny adopcyjne

Zatroskani

Pragniemy złożyć Wam pełne życzliwości i zatroskania życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Zatroskani ponieważ żyjemy w czasie pandemii, podczas której żyje się i myśli nieco inaczej. Dla nas najważniejszy jest Pan Jezus, który przychodzi i chce być z nami i przypomnieć nam, że jesteśmy zbawieni, a stąd czerpanie łask jest nieskończone. Bóg dociera do nas z niezmierną miłością, do każdego przemawia jego językiem, sposobem, stylem i wrażliwością właściwą każdemu z nas. Nie przeoczmy przyjścia Jego do nas osobiście. Wiemy dobrze, że On już jest cały czas z nami w naszych sercach, trzeba tylko uważności i właściwego ukierunkowania swojego życia na uświadomienie sobie ciągłej Jego Obecności w nas.

Ważne są spotkania

Wiele wydarzyło i wydarza się wokół nas, o czym informujemy na stronie internetowej Wydziału Duszasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Ważne są spotkania on-line na platformie zoom takich jak: Adwent z Misjami, Duchowość Ignacjańska, Klaweriańska, Misyjna. Zorganizowaliśmy także Konkursy dla dzieci i młodzieży na temat Matki Trędowatych – dr. Wandzie Błeńskiej. Obecnie tworzymy dzieło Kolędników Misyjnych dla Dzieci Masajskich. Zapraszamy na stronę internetową Wydziału Misyjnego, aby być na bieżąco z aktualnymi sprawami misji.

Radosna wiadomość

Co najważniejsze – to radosna wiadomość, że jeden z naszych misjonarzy z Brazylii ks. Robert Chrząszcz został mianowany Biskupem pomocniczym Archidiecezji Krakowskiej. Życzymy Mu owocnej posługi w naszej rzeczywistości, zupełnie innej od „fawelskich parafii”, gdzie do tej pory pracował przez 15 lat.

Ogarnąć Rzeczywistość

Jeśli ktoś z Państwa pragnąłby spotkać się w klimacie duchowości misyjnej na platformie zoom, prosimy o zarejestrowanie się na formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie Wydziału Misyjnego. Będziemy kontynuować rozpoczęte w tym roku spotkania z duchowością, ubogacone słowem Siostry Klawerianki z Indii, która jest w naszej wspólnocie w Krakowie. Nie organizujemy spotkania opłatkowego z wiadomych względów. W to miejsce zapraszamy na cotygodniowe spotkania z duchowością „OGARNĄĆ RZECZYWISTOŚĆ”. Rozpoczęcie 4 stycznia 2021 roku.

Wdzięczność

Pragniemy gorąco podziękować za Wasze ofiary, które Państwo systematycznie wpłacacie na Adopcję Misyjną w Indiach, Peru i Tanzanii, na Patronat wspierający Misjonarzy oraz Misje w ogólności i na konkretne projekty.

Życzymy Państwu odczuwalnej i miłującej obecności rodzącego się Pana Jezusa w Dzieciątku, przychodzącego cicho i bez rozgłosu do naszych domów. Niech Jego pokój i miłość zamieszka w Waszych sercach i domach. Zauważmy Jego obecność w osobach i rzeczywistości jakie nas otaczają. Łączymy się w modlitwie trwając wraz z Maryją przy Dzieciątku Jezus w Żłóbku.

Boże Narodzenie 2020                                 ks. bp Jan Zając

ks. Tadeusz Dziedzic

s. Bożena Najbar

Uprzejmie prosimy Państwa o przesłanie na adres bozena.najbar1@gmail albo podanie telefonicznie 668 688 096 adresu e-mailowego do kontaktu, przesyłania informacji, podziękowań, życzeń itp.

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej, ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków

www.misje.diecezja.pl   e-mail: wydzialmisyjnykrakow@gmail.com