STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / ANIMACJA MISYJNA W PARAFIACH

WWW: www.misje.diecezja.pl
E-MAIL: wydzialmisyjnykrakow@gmail.com

Dotknąć czarnych dłoni

Słowa wdzięczności kierujemy do Księży Proboszczów z Parafii: Rybna, Liszki, Kaszów, Tarnawa k/Bochni, Biskupice, Witanowice, Raciechowice, Gaju, Libertowie, Wieliczce, Krakowie-Woli Justowskiej, Rzeszotarach, Michałowicach, Nowym Targu, Krakowie-Krowodrzy, którzy przyjęli nas z wielką otwartością do swoich parafii z okazji przygotowań do Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego Października 2019. Czekają na nas Parafianie w Bobrku,  Łapanowie i Makowie Podhalańskim. Siostry Klawerianki z Nigerii s. Cynthia i s. Anthonia, dzielą się świadectwem życia chrześcijan prześladowanych przez Boko Haram. Pieśni w ich języku ojczystym igbo poruszają serca wszystkich. Język polski, tak trudny dla obcokrajowców, w ustach sióstr zadziwia słuchaczy. Pokaz noszenia na głowie pojemnika na wodę i kosza z „warzywami i owocami” jako codziennego zadania kobiet i dziewcząt w Nigerii przyciągają uwagę i podziw dla niepraktykowanego u nas sposobu noszenia ciężarów na głowie. Po każdej Mszy świętej Siostry rozdają ulotki i patronaty z modlitwą za misjonarzy. Nikt nie przechodzi obok nas obojętnie. Wielu pragnie rozmawiać i przywitać się z siostrami, by dotknąć ich czarnych dłoni. Miło jest słyszeć osoby, które nucą usłyszane na Mszy świętej melodie nigeryjskie oraz widzieć ludzi kołyszących się w rytm muzyki i melodyjnego śpiewu. Mówią do nas: „powinnyście jeździć po całej Polsce, by dawać takie świadectwo, jakie dzisiaj usłyszeliśmy i widzieliśmy”.

s. Bożena Najbar