STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY PAŹDZIERNIK 2019

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY PAŹDZIERNIK 2019

NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY PAŹDZIERNIK 2019
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-10-2019 GODZINA: 17:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 31-10-2019 GODZINA: 17:00
MIEJSCE: ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA
OPIS WYDARZENIA:

Papież Franciszek ogłosił miesiąc Październik 2019 Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Tematem tego miesiąca są słowa z listu Ojca Świętego: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”.

            Pragniemy z entuzjazmem odpowiedzieć na wezwanie Papieża Franciszka do odnowy misyjnej Kościoła, a pierwszym dziełem misyjnym jest modlitwa. Dlatego w całej Polsce, już od stycznia, Siostry w zgromadzeniach klauzurowych modlą się w intencji misji, misjonarzy i Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

            W Archidiecezji Krakowskiej w miesiącu październiku będą celebracje Mszy świętych w intencji misji z udziałem sióstr zakonnych, kleryków, dzieci, młodzieży, studentów i wszystkich wiernych w parafiach; modlitwa w Kościołach wieczystej adoracji; koncert muzyki barokowej odtworzonej z byłych Redukcji (Misji) Jezuickich; quiz wiedzy misyjnej dla dzieci i młodzieży, konkurs plastyczny, festyny misyjne, wystawy, festiwal filmów misyjnych. Dekanatom zostali przydzieleni misjonarze, którzy podejmą animację misyjną w parafiach  i szkołach. Program na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny jest zamieszczony na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego: www.misje.diecezja.pl

ZOBACZ TAKŻE