STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / SZKOŁA ANIMATORÓW MISYJNYCH 25-29 VI 2018

TYP WYDARZENIA: Spotkanie Misyjne,
DATA ROZPOCZĘCIA: 25-06-2018 GODZINA: 00:00
ORGANIZATOR: PDM

W dniach 25-29 czerwca 2018 r. odbędzie się w Warszawie druga edycja Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM) I stopnia. Papieskie Dzieła Misyjne zapraszają do udziału osoby świeckie i duchowne: animatorów, zelatorów Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków, studentów i uczniów szkół średnich.

SAM I stopnia otwieramy dla zainteresowanych współpracą misyjną w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. Uczestnicy – ubogaceni wiedzą zaczerpniętą z wykładów, warsztatów oraz doświadczeniami innych uczestników, świadectwami misjonarzy i umocnieni modlitwą – będą mogli wykorzystać nowe doświadczenie i umiejętności w swoich środowiskach, we wspólnotach parafialnych czy też w pracy katechetycznej.

W programie m.in:

– formy animacji misyjnej w szkole i parafii

– wykłady na temat misji i Papieskich Dzieł Misyjnych

– warsztaty „social media”

– spotkania z misjonarzami

– wymiana doświadczeń i pomysłów

– konstruktywna dyskusja

– twórcza praca w grupach

SAM to nie tylko wykłady, ale również integracja: filmy, tworzenie bajek, wieczory przy wspólnej zabawie, zwiedzanie misyjnego muzeum.

Termin: 25-29 czerwca 2018 r.

Miejsce: Centrum Formacji Misyjnej, Byszewska 1, Warszawa

Koszt: 280 zł.