STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / WYSTAWA MISYJNA

WYSTAWA MISYJNA

WYSTAWA MISYJNA
DATA ROZPOCZĘCIA: 01-10-2019 GODZINA: 12:00
DATA ZAKOŃCZENIA: 31-10-2019 GODZINA: 19:00
ORGANIZATOR: Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie
PROWADZĄCY: Ks. Tadeusz Dziedzic
WWW: www.misje.diecezja.pl
E-MAIL: wydzialmisyjnykrakow@gmail.com

OPIS WYDARZENIA:

Rozpoczynamy obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego w Archidiecezji Krakowskiej

Październik został ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Oficjalne obchody w Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie otwarcie wystawy poświęconej misjom, w którym weźmie udział bp Damian Muskus.

Działalność misyjna Kościoła to nie liczby i statystyki, ale ludzie i ich często dramatyczne, pełne bólu i cierpienia historie. Indie, Boliwia, Sudan, Nikaragua, Peru, Kenia, Madagaskar – to tylko niektóre z miejsc, do których docierają misjonarze, aby nieść potrzebującym pomoc i wsparcie, ale także nadzieję i Dobrą Nowinę o Chrystusie.

Wydział Misyjny Archidiecezji Krakowskiej, odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, aby rozbudzać świadomość ewangelizacyjnej misji Kościoła i z nową energią podejmować przemianę misyjną życia i duszpasterstwa, pragnie rozpocząć obchody Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego wskazując na problemy, które dotykają kraje misyjne i ich mieszkańców. 1 października o godz. 12.00 bp Damian Muskus, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej oficjalnie otworzy wystawę misyjną na krakowskich Plantach.

Przez cały miesiąc październik krakowianie oraz wszyscy odwiedzający miasto będą mogli poznawać historie ludzi z różnych zakątków świata oraz misjonarzy, którzy zostali do nich posłani. Mamy nadzieję, że wystawa pozwoli otworzyć oczy na problemy, które rozgrywają się w krajach misyjnych oraz przede wszystkim otworzy serca na pomoc drugiemu człowiekowi.

ZOBACZ TAKŻE