STRONA GŁÓWNA / MISJONARZE / KS. MAKSYMILIAN GRABOWSKI

Status: F.D.

Mamy nowego Misjonarza

Misja w Misji i Powołanie w Powołaniu

Jest dla nas wielką radością, że nowy Kapłan z Archidiecezji Krakowskiej wyrusza na misje do Tanzanii. Ks. Maksymilian Grabowski od dawna marzył o misjach. Dwukrotnie wyjeżdżał z grupą wolontariuszy do Tanzanii, by pomagać w szczególnej misji wśród Masajów. Można by powiedzieć, że jest to misja w misji. Masaje mają swoją specyficzną kulturę i język. Potrzeba szczególnego powołania w powołaniu, aby podjąć tak trudne zadanie ewangelizacji wśród tego szczególnego plemienia. Jednak Ks. Maksymilian umiłował tych ludzi i to miejsce. Uroczyste posłanie odbędzie się w dniu 9 czerwca 2024 roku w jego rodzinne parafii w Krzyszkowicach o godz. 15.30. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz. Przygotowaliśmy Patronat Misyjny dla ks. Maksymiliana i pragniemy, aby znalazł on miejsce w sercu każdego z nas poprzez modlitwę i ofiarę.

Podejmij Patronat

pobierz