STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 28-30 IX 2022 O ŚW. TERESIE OD DZIECIĄTKA JEZUS

28-30 IX 2022 o Św. Teresie od Dzieciątka Jezus

ZAPROSZENIE

Drogie Siostry Zakonne, Kapłani zakonni i diecezjalni, Przyjaciele i Dobroczyńcy Misji

Pragniemy z całego serca zaprosić Was do wzięcia udziału w świętowaniu niezwykłego Jubileuszu, jakim jest 125-lecie narodzin dla Nieba św. Teresy od Dzieciątka Jezus – Patronki Misji oraz 25-lecie ogłoszenia jej Doktorem Kościoła. Zapraszamy na Jubileuszowe Triduum do Kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie (Kościół Karmelitów Bosych). Uroczystość przypada 1 października (sobota). O godz. 18.00. zostanie odprawiona Msza święta, której przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Jan Zając.Jest to również wspaniała okazja do okazania wdzięczności Misjonarkom i Misjonarzom oraz Wszystkim Przyjaciołom i Dobroczyńcom Misji, którzy wspierają dzieła misyjne Kościoła.

Program Triduum Jubileuszowego z okazji 125-lecia narodzin dla Nieba św. Teresy od Dzieciątka Jezus i 25-lecia ogłoszenia jej Doktorem Kościoła (Triduum poprzedza Uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus)

Środa – 28 września 2022

godz. 17.30 – Świadectwo Misjonarza Karmelity Bosego O. Pawła Porwita pracującego w Rwandzie i Burundi.

godz. 18.00 – Msza święta

Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami przesłania św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Czwartek – 29 września 2022

godz. 17.30 – Świadectwo Misjonarki Karmelitanki S. Alicji Kubas, która pracowała

w Demokratycznej Republice Konga, na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Gwinei Równikowej

Piątek – 30 września 2022

godz. 17.30 – Świadectwo Misjonarki Dominikanki – S. Tadeuszy Frąckiewicz z Kamerunu

Sobota – 1 października 2022

Godz. 17.00 – Różaniec w intencji Misji

godz. 17. 30 – Świadectwo Misjonarki Klawerianki S. Priscilli Tedar Maring z Indii

godz. 18.00 – Msza święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Zająca, z udziałem chóru z Czech

godz. 19.30 – Koncert misyjny w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową” w wykonaniu chóru Královédvorský chrámový sbor pod dyrekcją Víta Havlíčka oraz organistki Marioli Brzoski.

W radosnym oczekiwaniu na wspólne świętowanie

o. Paweł Bęben

Prowincjalny Sekretarz do spraw Misji Karmelitów Bosycc

ks. dyr Tadeusz Dziedzic