STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / “BUDUJEMY ŻYWY KOŚCIÓŁ” RORATY 2021

“Budujemy żywy Kościół” RORATY 2021

RORATY 2021 „Budujemy żywy Kościół”

Zapraszamy na roraty z „PROMYCZKIEM”. W tym roku razem z Martyną, Dawidem, Zosią oraz ich wujkiem Andrzejem, jezuitą, udamy się w podróż do Rzymu. Podróżnicy spotkają Ojca Świętego Franciszka. Dowiedzą się, co robi na co dzień papież oraz poznają wielkich świętych, którzy w ciągu wieków budowali Kościół z wielkiej litery, czyli uczyli ludzi jak być świętymi: św. Józefa, św. Ignacego Loyolę, św. Maksymiliana Kolbe, św. Jakuba Apostoła, bł. Marię Teresę Ledóchowską oraz bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Na początku rorat dzieci otrzymają tekturową planszę, którą będą każdego dnia uzupełniać postacią świętego lub fragmentem Bazyliki św. Piotra w Rzymie. W ramach kazania obejrzą animowany film lub odsłuchają nagranie audio, po czym odpowiedzą na kilka pytań. Istnieje również możliwość zamawiania indywidualnych pakietów dla rodzin oraz obejrzenia filmów każdego dnia rano na kanale YouTube „Promyczek NS”. Zapraszamy aby zapoznać się z propozycją: https://sklep.promyczek.pl