STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIECI Z INDII CZEKAJĄ NA ADOPCJĘ

Dzieci z Indii czekają na adopcję“Chcę być nikim” – tak odpowiedziała mała Marcynka w odpowiedzi na pytanie jednej z sióstr misjonarek: kim chciałaby być w przyszłości.

Dzieci w Polsce z pewnością na takie pytanie odpowiedziałyby licznymi pomysłami na swoje życie. Natomiast Marcynka z Indii wychowana w wiosce Dalitów, ludzi spoza kast (warstw społecznych), z którymi nie liczy się społeczeństwo, słyszy na co dzień, że jest nikim podobnie jak jej rodzice i rodzeństwo – w jej małej główce jest tylko taka świadomość, że nie jest i nie może być kimś w przyszłości. Jedynie zdobywając wykształcenie może zmienić status społeczny, dlatego wychodzimy na przeciw ich potrzebom i pragniemy wesprzeć ich w nauce.

Do tej pory przez 10 lat trwania adopcji na odległość dzieci dalickich udało się wykształcić 49 dzieci. W ostatnich dniach przesłano nam kolejnych 56 dzieci  do adopcji, które rozpoczynają szkołę. Koszt edukacji i utrzymanie w internacie dziecka wynosi 130 zł miesięcznie. Prosimy o wsparcie w tym dziele adopcji dzieci na odległość. Pragniemy aby dzieci dalickie zamarzyły o pozostaniu “kimś” w przyszłym swoim życiu.

Jeśli zdecydujesz się zostać “Rodzicem na odległość” skontaktuj się pod numer telefonu: 668 688 096 (s. Bożena). Otrzymasz zdjęcie dziecka, opis jego sytuacji rodzinnej i deklarację do wypełnienia i odesłania.

ZOBACZ TAKŻE