STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ MODLITW ZA KOŚCIÓŁ W CHINACH 24 MAJA 2018

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach 24 maja 2018

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

24 maja, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Ojciec święty Jan Paweł II powierzał Kościół w Chinach i w całej Azji Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych, której święto Kościół katolicki obchodzi 24 maja. Jest to również święto patronalne Kościoła w Chinach, obchodzone w sposób szczególny w Sheshan, górze pielgrzymkowej k. Szanghaju. Papież Benedykt XVI w „Liście do Katolików Chińskich” z dnia 27 maja 2007 r. ustanowił dzień 24 maja Dniem Modlitw za Kościół w Chinach.

Ofiarowanie Chin Maryi

O Maryjo, Matko Boża i Matko nasza, z synowską miłością ofiarujemy Twemu Najczystszemu Sercu nasze zdolności, słowa, czyny, wszystko to, czym jesteśmy i co posiadamy oraz całe nasze życie.

Błagamy Cię, Matko kapłanów, sióstr zakonnych, katechistów, aby gorliwie i wytrwale głosili Ewangelię Świętą i rozpowszechniali Kościół Boży na terenie całych Chin. Błagamy Cię, Matko chrześcijan, aby Twoje dzieci nieustannie postępowały w praktyce cnoty. Błagamy Cię, Matko, również za niewierzących, aby wyszli z ciemności błędu i doszli do światła wiary. Błagamy Cię, zlituj się nad ludnością Chin, która też jest odkupiona Krwią Twego Syna.

O Maryjo, za Twoim matczynym wstawiennictwem niech się wszyscy zwrócą do Najświętszego Serca Jezusa i osiągną źródło cnoty i życia, i stworzą w Kościele jedną owczarnię na czele z jednym Pasterzem.

Wspomożycielko chrześcijan, módl się za nami!

Matko Łaski Bożej, módl się za nami!

Królowo Chin, módl się za nami!

Modlitwa za Kościół w Chinach

Panie Jezu Chryste, w sakramencie chrztu świętego uczyniłeś nas członkami Twojego Ciała, którym jest Kościół. Ty chcesz, abyśmy czuli się odpowiedzialni za naszych braci chrześcijan i wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza tych, którzy cierpią i są prześladowani.

Prosimy Cię, przyjdź z pomocą Twojemu Kościołowi w Chinach. Daj, aby rozwijał się, ciesząc się prawdziwą wolnością swoich wiernych. Niech wzrastająca liczba wyznawców Chrystusa przyczynia się do duchowego rozwoju całych Chin. O to prosimy Cię za przyczyną Maryi, Królowej narodu chińskiego i świętych męczenników chińskich. Amen.