STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ MODLITW ZA KOŚCIÓŁ W CHINACH 24 V

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach 24 V

Dzień Modlitw za Kościół w Chinach

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

24 maja jest w Chinach wspomnieniem Matki Bożej z Sheshan – Królowej Chin. Papież Benedykt XVI ogłosił ten dzień światowym Dniem Modlitw za Kościół w Chinach w liście skierowanym da całego Kościoła powszechnego w 2007 r. Papież napisał: „Jako Pasterz Kościoła powszechnego pragnę wyrazić żywą wdzięczność Panu za bolesne świadectwo wierności, jakie chińska wspólnota katolicka dawała w okolicznościach prawdziwie trudnych. Równocześnie odczuwam jako mój wewnętrzny i niezbywalny obowiązek i jako wyraz mojej ojcowskiej miłości, konieczność utwierdzania w wierze chińskich katolików i wspierania ich jedności za pomocą środków właściwych Kościołowi”.

Modlitwa za Kościół w Chinach

Panie Jezu Chryste, w sakramencie chrztu świętego uczyniłeś nas członkami Twojego Ciała, którym jest Kościół. Ty chcesz, abyśmy czuli się odpowiedzialni za naszych braci chrześcijan i wszystkich ludzi na całym świecie, zwłaszcza tych, którzy cierpią i są prześladowani.

Prosimy Cię, przyjdź z pomocą Twojemu Kościołowi w Chinach. Daj, aby rozwijał się, ciesząc się prawdziwą wolnością swoich wiernych. Niech wzrastająca liczba wyznawców Chrystusa przyczynia się do duchowego rozwoju całych Chin. O to prosimy Cię za przyczyną Maryi, Królowej narodu chińskiego i świętych męczenników chińskich. Amen.