STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GRA PLANSZOWA

Gra planszowa
OPIS GRY PLANSZOWEJ

Gra planszowa „Statkiem po Amazonce”

 

CZAS NA STRAT! Najpierw wyrzuć kostką 1, aby rozpocząć grę. Zanim wsiądziesz na statek najpierw poznaj miasto Iquitos.

Karta nr 1 – IQUITOS. Jest to miejsce na Ziemi o największej populacji, do którego nie prowadzi żadna droga lądowa ani tor kolejowy. Liczy ponad pół miliona mieszkańców. Transport do i z tego miasta odbywa się wyłącznie drogą wodną lub powietrzną. Więcej na temat Iquitos przeczytaj w Internecie. Obejrzyj Film

Na statek wsiada ten, kto wyrzuci kostką 3. Aby zająć miejsce w hamaku wyrzuć kostką 2.  Poznaj swojego sąsiada/pasażera po twej lewej stronie – w tym celu wyrzuć kostką 4 i po twej prawej stronie w tym celu wyrzuć kostką 5.

Zapada noc, więc śpij dwie kolejki (nie rzucaj kostką). Budzisz się rano i trzeba wysiąść do pierwszej spotkanej na trasie dzielnicy BELENKarta nr 2. Znajdź w Internecie informacje o tej dzielnicy.

Po jednym dniu pobytu w Belen wracasz na statek i zajmujesz miejsce po wrzuceniu 4. Śpisz kolejną noc (nie rzucaj kostką jedną kolejkę). Jest poranek i kolejna wioska indiańska. Wysiadasz i udajesz się do MAZAN – Karta nr 3 Znajdź w Internecie informacje o tej miejscowości. Tu obejrzyj piękny taniec indiański o św. Janie Chrzcicielu – Patronie dżungli amazońskiej.

Kolejnego wieczoru wsiadamy na statek wyrzucając kostką 5. Śpimy przez kolejną noc (czekamy dwie kolejki rzutu kostką). Następnego ranka dopływamy do miejscowości SAN PABLO – Karta nr 4. Tutaj idziemy do Leprozorium dla ludzi chorych na trąd i przez cały dzień opiekujemy się chorymi. Niełatwa to posługa. Nie każdy może to robić. Dlaczego? Poczytaj w Internecie.

Jeśli chcesz dalej płynąć po tym niełatwym doświadczeniu pracy z trędowatymi to wyrzuć kostką 6. Wejdź na statek i dobrze się wyśpij. Kolejna duża miejscowość to:

PEWAS – Karta nr 5 – Obejrzyj Film. Tutaj odwiedź dom malarza. Omów projekt obrazu – czekamy dwie kolejki.

Wracasz na statek i płyniesz dalej kolejną noc. Jest poranek i zwiedzasz miasteczko Indian. SANTA ROSA – Karta nr 6 – Obejrzyj Film.

Znów wracasz na statek, płyniesz kolejną noc i wysiadasz po drugiej stronie Amazonki w Kolumbii. Karta nr 7 – TABATINGA. Po wędrówce wsiadasz do łodzi Chalenger, jest to szybka łódź wodna i nią wracasz do Iquitos. Płyniesz cały dzień.

Tutaj odpocznij w domu Misjonarzy.

Karta nr 1 – Iquitos

Karta nr 2 – Belen

Karta nr 3 – Mazan

Karta nr 4 – San Pablo

Karta nr 5 – Pewas

Karta nr 6 – Santa Rosa

Karta nr 7 – Tabatinga

                      Z powrotem w Iquitos

Życzymy dobrej zabawy. Napiszcie co odkryliście ciekawego w miejscowościach peruwiańskich. Za  ciekawostki otrzymacie nagrodę!

Serdecznie pozdrawiam

s. Bożena

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA
ZOBACZ TAKŻE