STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / JUBILEUSZ 40-LECIA PRACY MISYJNEJ BARBARY DOMINIKI SZKATUŁY

Jubileusz 40-lecia pracy misyjnej Barbary Dominiki SzkatułyZAPROSZENIE


Drodzy Przyjaciele i Dobroczyńcy Misji

Pragniemy z całego serca zaprosić Państwa do wzięcia udziału w świętowaniu niezwykłego Jubileuszu 40-lecia pracy misyjnej w Peru misjonarki świeckiej Barbary Dominiki Szkatuły. Zapraszamy na dziękczynną Mszę Świętą w dniu 4 września 2022 roku o godz. 12.00 (niedziela)  w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Mszy św. przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Jan Zając. Jest to również wspaniała okazja do okazania wdzięczności Rodzinie i Wszystkim Przyjaciołom i Dobroczyńcom, którzy wspierali Misjonarkę w posłudze misyjnej.

Po Mszy świętej serdecznie zapraszamy Państwa na poczęstunek do sali konferencyjnej na 1 piętrze w Domu Duszpasterskim. Bardzo prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa w uroczystości i poczęstunku do 2 września 2022 roku, pod numer telefonu: 668 688 096 (s. Bożena) lub e-mail: bozena.najbar1@gmail.com

Barbara Dominika Szkatuła przez 40 lat posługuje w Peru w Wikariacie św. Józefa znad Amazonki. W tym czasie pełniła takie funkcje jak: koordynatorki duszpasterstwa młodzieży (8 lat), koordynatorki duszpasterstwa diecezjalnego (11 lat). Udzielała też pomocy duszpasterskiej ludziom chorym na trąd (7 lat). Redagowała materiały formacyjne dla młodzieży, organizowała Szkołę Formacji Chrześcijańskiej dla Animatorów. Brała też czynny udział w Synodzie Amazońskim, którego głównym celem jest obrona ludów pierwotnych Amazonii. Obecnie pełni funkcję koordynatorki duszpasterstwa Indian.

Włączmy się w dziękczynienie Panu Bogu za tak piękne powołanie misyjne Barbary Dominiki Szkatuły, wypraszając dla niej wiele łask Bożych i opiekę Matki Bożej na dalsze lata jej posługi w Peruwiańskiej Amazonii.

W radosnym oczekiwaniu na wspólne świętowanie

Ks. dyr. Tadeusz Dziedzic

s. Bożena Najbar

Transmisja z Mszy Świętej

ZOBACZ TAKŻE