STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KAROLINA I KATARZYNA W CENTRUM FORMACJI MISYJNEJ

Karolina i Katarzyna w Centrum Formacji Misyjnej

Dnia 1 września 2020 roku w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, dwie wolontariuszki z Krakowa, rozpoczęły przygotowanie do wyjazdu na misje do Zambii. Są to: Pani Katarzyna Sowa i Pani Karolina Cygan.
Katarzyna Sowa należy do parafii św. Mikołaja w Krakowie. 10 lat współpracowała z Wydziałem Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W tym czasie uczestniczyła w wyjeździe na doświadczenie misyjne do Indii w 2013 roku. Jako wolontariuszka pomagała w akcjach organizowanych przez Wydział Misyjny takich jak: Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, które liczy zazwyczaj około 2 tysięcy dzieci; spotkania misyjne z dobroczyńcami misji, kongresy misyjne. Jest bardzo pracowita, uczynna, wrażliwa na ludzką biedę. Brała także udział w programie TVP 1 Studio Raban ukazującym pracę misyjną Sióstr Klawerianek z Nigerii oraz jej zaangażowanie w pracę na rzecz misji jaką prowadzi to zgromadzenie misyjne. Katarzyna Sowa jest fizjoterapeutką i w tym zawodzie pracowała.
Karolina Cygan należy do parafii św. Mikołaja w Krakowie. Przez ostatnich 10 lat współpracowała z Wydziałem Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W tym czasie uczestniczyła w wyjeździe na doświadczenie misyjne do Indii w 2013 roku. Osiem lat katechizowała i wykorzystywała swoje doświadczenie misyjne w pracy. Pomagała również w akcjach organizowanych przez Wydział Misyjny. Jest osobą otwartą, pracowitą, komunikatywną, uzdolnioną także muzycznie – prowadziła scholę dziecięcą.
Karolinie i Katarzynie życzymy wiele łask Bożych w kolejnym rozdziale ich życia, którego uwieńczeniem będzie praca misyjna w Zambii.
ks. dyr. Tadeusz Dziedzic
s. Bożena Najbar