STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KONKURS PLASTYCZNY “MIESZKAŃCY BULUBY”

Konkurs Plastyczny “Mieszkańcy Buluby”

Konkurs Plastyczny “Mieszkańcy Buluby”

Uczniów szkół podstawowych zapraszamy do udziału w Konkursie Plastycznym „Mieszkańcy Buluby” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak.

CEL KONKURSU

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Pani Doktor Wandy Błeńskiej, lekarki misjonarki, a w szczególności Jej działalności skierowanej na pomoc ludziom chorym na trąd w Ugandzie,  w miejscowości Buluba.

Uczestnicy konkursu – uczniowie poznają także realia życia ich rówieśników w Ugandzie, borykających się na co dzień z wieloma problemami, jak ubóstwo czy brak dostępu do edukacji. Dowiadują się w jaki sposób są traktowani ludzie chorzy na trąd.

Uczniowie przygotowują prace plastyczne, które przedstawiać będą temat Konkursu: „Mieszkańcy Buluby”.

TERMIN KONKURSU

Konkurs odbywa się w terminie od 1 listopada 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. Prace dostarczone po tym terminie nie będą podlegały ocenie.

Ogłoszenie wyników Konkursu nastąpi podczas Archidiecezjalnego Spotkania Kolędników Misyjnych w dniu 30 stycznia 2021 r. w Krakowie – Białych Morzach, Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

Należy je wysłać na adres organizatora: Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ul. Franciszkańska 3, z dopiskiem: Konkurs Plastyczny „Mieszkańcy Buluby”.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO “MIESZKAŃCY BULUBY”

Regulamin konkursu w formie PDF do ściągnięcia, dostępny jest poniżej, na stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE