STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNA PACZKA

Misyjna paczka

Misyjna paczka

KAMPANIA POMOCOWA AKCJA „MISYJNA PACZKA”, czyli „RÓWNE SZANSE”.

Kampania pomocowa „Misyjna Paczka” prowadzona jest przez Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Archidiecezji Krakowskiej

Celem obydwu projektów pomocowych jest nieść konkretną pomoc dzieciom w Ukrainie oraz w Zambii. Od pół roku, właśnie w Zambii, dzielnie niosą pomoc i wsparcie nasze dwie misjonarki: Karolina i Kasia. Aby mogły one kontynuować swoją piękną misję, potrzebne jest finansowe wsparcie.

Dlatego wolontariusze współpracujący z Wydziałem Duszpasterstwa Misyjnego, a całym sercem, angażujący się w sprawy misji, wymyślili akcję „Misyjna Paczka”.

„Misyjna Paczka”, to  różnorodne zestawy rzeczy, związanych z misjami. W pojedynczej „Misyjnej Paczce” można znaleźć zawsze:

  1. Obszerne pomoce dydaktyczne i prawne (np. książka Słucham Serduszka o. Zbigniewa Szulczyka – cykl 40 spotkań dla dzieci o uczuciach wierze i duchowości);
  2. Jeden praktyczny gadżet Misyjny z krajów Afryki, Ameryki Południowej;
  3. Jeden egzemplarz pisma „Echo z Afryki”
  4. Jeden egzemplarz pisma: „Echo Dzieciom”(od bł. Teresy Ledóchowskiej)
  5. Dodatkowa pomoc dydaktyczna – uzupełniające albumy płytowe lub zestawy ćwiczeń edukacyjnych dla dzieci, nauczycieli, katechetów.

Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu naszych wolontariuszy oraz sióstr klawerianek, co miesiąc zawartość „Misyjnej Paczki” jest inna.

To dzięki ofiarom otrzymanych z naszych „Misyjnych Paczek”, możemy zorganizować i przekazać konkretną pomoc: sfinansować wyżywienie, przekazać artykuły szkolne dzieciom z Ukrainy oraz krajów misyjnych na całym świecie, gdzie docierają nasi misjonarze i misjonarki.

Nasi wspaniali wolontariusze, każdą paczkę bardzo starannie pakują i ozdabiają kolorami misyjnymi, aby oprócz jej bogatej zawartości ukazać jak wiele serca i pracy wkładamy w ich przygotowanie, ale nade wszystko jak bardzo cenimy, te osoby, które chcą pomóc dzieciakom w krajach misyjnych.

Zapraszamy do współpracy.

ZOBACZ TAKŻE