STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNY DZIEŃ SIÓSTR ZAKONNYCH 1 PAŹDZIERNIKA 2018

Misyjny Dzień Sióstr Zakonnych 1 października 2018

„W sercu Kościoła mam być miłością”

św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Zaproszenie

W Orędziu na  Światowy Dzień Misyjny Papież zachęca nas słowami: „Świat potrzebuje przede wszystkim Ewangelii Jezusa Chrystusa. Światowy Dzień Misyjny jest dobrą okazją, aby misyjne serce wspólnot chrześcijańskich brało udział poprzez modlitwę, świadectwo życia i wspólnotę dóbr  w zaspokojeniu poważnych i wielkich potrzeb ewangelizacji”.

Stało się tradycją, że na początku Dni Misyjnych Archidiecezji Krakowskiej gromadzimy się w Kościele Karmelitów Bosych przy ul. Rakowickiej 18 w Krakowie, by wspólnie modlić się w intencji misji.

Zapraszamy więc Drogie Siostry do udziału w spotkaniu, które odbędzie się  1 października 2018 r. w dzień św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Patronki Misji.

Rozpoczniemy je tradycyjną modlitwą różańcową w intencji misji  i misjonarzy o godz. 17.00 następnie wysłuchamy świadectwa Dominiki Szkatuły, świeckiej misjonarki z Peru.

O godz.18.00 będziemy przeżywać wspólną Eucharystię pod przewodnictwem  ks. Biskupa, a po niej zostaną poświęcone płatki róż i będzie można ucałować relikwie Świętej Patronki Misji.

Program:

17.00 – Różaniec w intencji misji.

Świadectwo misjonarki Dominiki Szkatuły z Peru.

18.00 – Msza święta koncelebrowana

Do wspólnej modlitwy gorąco zapraszają:

Biuro Misyjne Karmelitów Bosych oraz Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

o. Jan Krawczyk – Prowincjalny Sekretarz ds. Misji

ks. dyr. Tadeusz Dziedzic, s. Bożena Najbar – Wydział Duszpasterstwa Misyjnego  Kurii Metropolitalnej w Krakowie