STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNY JARMARK Z ANIOŁAMI

Misyjny Jarmark z Aniołami

Szczęść Boże,

z tej strony br. Jakub Stanisz CSsR z Seminarium Redemptorystów w Krakowie na Podgórzu. W tym roku nasze seminarium zostało przeniesione z Tuchowa (koło Tarnowa) do Krakowa i powoli odnajdujemy się w nowej rzeczywistości. W Tuchowie od 2007 r. organizowaliśmy “Misyjny Jarmark z Aniołami”, czyli kiermasz bożonarodzeniowy, którego dochód przeznaczaliśmy na konkretną placówkę misyjną naszego Zgromadzenia (Burkina Faso, Argentyna, Boliwia itd.). Mamy takie marzenie, żeby ten Jarmark robić też w Krakowie przy naszym kościele. Wiemy że na początku nie będzie to łatwe, ale próbujemy. Wydarzenie już 17 grudnia przy naszym seminarium i kościele Sanktuarium MBNP na ul. Zamoyskiego 56.

Chcielibyśmy, aby to wydarzenie połączyło te środowiska w Krakowie, które szczególnie zajmują się kwestią misji zagranicznych Kościoła. Każda forma wsparcia jest dla nas bardzo ważna. Może to być poprzez promocję wydarzenia, wolontariat w trakcie samego jarmarku czy pomoc w przygotowaniach (np. upieczenie ciasta czy przygotowanie ozdób).
Mam nadzieję, że będziemy mogli w przyszłości współpracować także przy innych wydarzeniach misyjnych w naszej archidiecezji. Jesteśmy otwarci na współpracę, jako że nasze “Koło Misyjne” w Krakowie dopiero szuka dla siebie miejsca. Przesyłam plakat wydarzenia i parę informacji.
Pozdrawiam serdecznie i już teraz zapraszam na Jarmark!
Z Bogiem,
br. Jakub Stanisz CSsR