STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNY SYNOD DZIECI 17 WRZEŚNIA 2022

Misyjny Synod Dzieci 17 września 2022

Program Misyjnego Synodu Dzieci – 17 września 2022 – Warszawa

7.30 – przejście drogą przez las i rejestracja w recepcji przy ul. Dewajtis 5

Wszyscy na nas już czekają i nam drogę otwierają!

A na końcu drogi… serdecznie nas witają!

Od godz. 7.30 uczestnicy i goście mogą przybywać na ul. Dewajtis 5. Już na początku Lasku Bielańskiego będą czekać wolontariusze, którzy przywitają przyjezdnych i pokażą dalszą drogę.W głównym budynku UKSW w recepcji czekać będzie s. Kasia, która dla każdego ze zgłoszonych uczestników i gości będzie miała coś kolorowego, coś dobrego i coś praktycznego.

9.00powitanie uczestników przez władze UKSW i przemarsz do auli synodalnej na rozpoczęcie spotkania

Tu witają nas profesorowie, a czym jest ta uczelnia, każdy z nich nam powie.

Gdy do Auli Głównej już razem dotrzemy, prosto w ramiona siostry Roberty wpadniemy!

Synod rozpocznie się przed wejściem do budynku UKSW, gdzie powitają nas władze uniwersyteckie. Wszyscy razem przejdziemy do dużej auli, gdzie spotkanie oficjalnie rozpocznie s. Roberta Tremarelli AMSS, sekretarz generalny PDMD z Watykanu.

9.30praca w grupach dyskusyjnych

Czas na synodalną pracę. Każda grupa myśli wiele,

co dziś więcej mogą zrobić dzieciaki w Kościele.

Wraz z wolontariuszami odpowiedzialnymi za grupę rozejdziemy się do sal, żeby w grupach podzielić się tym, co dla misji już robią dzieci w swoich diecezjach, i zastanowić się, jak bardziej można ożywić ducha misyjnego w lokalnych wspólnotach Kościoła.

10.30wspólna zabawa w Auli Głównej

Pan Błażej i schola doczekać się nie mogą,

kiedy czas będzie pośpiewać i nacieszyć się sobą!

Czas na wspólną zabawę, śpiew i podsumowanie pracy w grupach. Pan Błażej Drab, kompozytor synodalnego hymnu, oraz pani Agnieszka, pan Jakub i schola z Lublina, którzy przygotowali aranżację i nagranie hymnu, zatroszczą się o to, żeby było żywo, radośnie i muzycznie.

11.40przygotowanie do EUCHARYSTII – kościół w Lasku Bielańskim

Pan Jezus na nas czeka i już nas woła.

Idziemy więc szybko razem do kościoła.

Czas na przygotowanie się do dobrego przeżycia Mszy Świętej. Przećwiczymy wspólne śpiewy, wyciszymy się, przygotujemy serca i umysły do największej i najważniejszej modlitwy świata.

12.00EUCHARYSTIA pod przewodnictwem nuncjusza apostolskiego ks. Salvatore Pennacchio

W centrum synodu, w samo południe,

sam Jezus przychodzi, by przemieniać nas cudnie.

Najważniejszym spotkaniem w czasie Synodu jest Msza Święta, czyli spotkanie z samym Jezusem. Przychodzimy do niego tacy, jakimi jesteśmy. On pragnie nas przemieniać, uświęcać i umacniać, byśmy byli dobrymi uczniami-misjonarzami. Mszy Świętej będzie przewodniczył ks. Salvatore Pennacchio, który jako nuncjusz apostolski w Polsce jest w naszym kraju bezpośrednim przedstawicielem Ojca Świętego.

13.00ciepły posiłek oraz zabawy indywidualne przy różnych stanowiskach

Kto jest głodny, niech się dobrze naje i pełen sił do zabawy staje!

Ciekawi goście na nas czekają i do zabawy zapraszają!

Czas na obiad! Ale nie tylko. Na placu obok budynku Uniwersytetu czekać będą misyjni wolontariusze, który pokażą wiele atrakcji z całego świata. Będą też saperzy z prawdziwą „wojskową ścieżką”, strażacy z wozem strażackim, policja z kolegą „komisarza Alexa” i inni ciekawie goście.

14.30 flashmob

Hymn już znamy i śpiewamy, pokazywać też umiemy,

teraz razem zatańczymy, bo wyrazić radość chcemy!