STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MODLITWA W INTENCJI MISJI 1 X 2024

Modlitwa w intencji misji 1 X 2024

Tradycyjnie już od ponad 40 lat gromadziliśmy się we wspólnej modlitwie w intencji misji podczas uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus w kościele w Krakowie przy ul. Rakowickiej 18. W tym roku celebracja odbyła się we wtorek. Od godz. 15.00 zorganizowany był kiermasz z przedmiotami przywiezionymi przez ojców Bartłomieja i Kamila z Afryki. Ofiary zostały przeznaczone na zakup Biblii dla Afryki. Modlitwę rozpoczęliśmy o godz. 17.00 misyjnym różańcem, animowanym przez siostry klawerianki w różnych językach. Po nim świadectwo przedstawiła s. Monika Czapska, klawerianka na temat współczesnego niewolnictwa zatytułowanego “Nikt nie jest na sprzedaż”. Uroczystą Eucharystię ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus o godz. 18.00 sprawował ks. bp Jan Zając w koncelebrze z licznymi kapłanami i misjonarzami. Po Mszy św. zostały poświęcone róże, które są symbolem obfitości łask Bożych, które obiecała zsyłać św. Teresa od Dzieciątka Jezus – Patronka misji. Po Eucharystii zostaliśmy  zaproszeni do sali św. Anny na spotkanie przy herbacie z Burundi i kawie z Rwandy i Brazylii.

Spotkanie modlitewne zostało zorganizowane przez Karmelitański Sekretariat Misyjny oraz Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitarnej w Krakowie.