STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI MISJONARZY I DOBROCZYŃCÓW MISJI

Msza Święta w intencji Misjonarzy i Dobroczyńców Misji

Msza Święta w intencji Misjonarzy i Dobroczyńców Misji

Pragniemy, aby ta MSZA ŚWIĘTA była szczerym z głębi pulsującego serca słowem – DZIĘKUJĘ

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkową Mszę Świętą w intencji Misjonarzy oraz Dobroczyńców ich wspierających, która zostanie odprawiona przez ks. Biskupa Jana Zająca. Życie misjonarzy nie należy do najłatwiejszych, ale im większe ich zaangażowanie tym lepiej zakorzeniana w nich Boża Miłość daje światu przeogromne świeże owoce. Skutek jest taki, że doświadczenie tej właśnie Miłości dotyka zarówno społeczeństwo i ludzi objętych opieką jak i samych Misjonarzy, którzy doświadczają pięknej i szczerej wdzięczności w czystym i szklistym spojrzeniu dzieci oraz dorosłych.

Ta Msza Święta, to zarówno modlitwa ich wspierająca jak i okazanie wdzięczności Dobroczyńcom, którzy okazują swą pomoc poprzez “Patronat nad konkretnym misjonarzem” oraz “Adopcję dzieci”, dokonując regularnych wpłat na konto Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

PS 119, 114 – Ty jesteś obrońcą moim i moją tarczą: pokładam ufność w Twoim słowie. 

114…, być może nieprzypadkowa liczba misjonarzy diecezjalnych, zakonnych i świeckich pracuje obecnie w 37 krajach z Archidiecezji Krakowskiej. Ich wielki wkład każdego dnia umacnia się w “Słowie”, natomiast w wielu przypadkach, Bóg umacnia ich również poprzez wsparcie wielu ludzi – Dobroczyńców, bez których mnogość tych dzieł nie miałaby miejsca. Mowa tutaj nie tylko o dofinansowaniach, ale również o pracy Wolontariuszy tu na miejscu – w Krakowie, którzy spędzają czasem setki godzin zaangażowania.

Szereg prowadzonych misji ma już prawie 60 lat doświadczeń wielkiego wkładu w prowadzone dzieła. Będą też obecni Misjonarze świeccy: Dominika Szkatuła, która posługuje już 40 lat w Peru oraz Katarzyna Jawor posługująca w stolicy Peru od 10 lat.

Wdzięczność za to, że możemy działać w tym co kochamy, robić to co kochamy, aby kochać ludzi nie ma wyznacznika w liczbach czy organizowanych spotkaniach. Chcemy natomiast, aby ta Msza Święta była szczerym z głębi czerwonego pulsującego serca słowem – DZIĘKUJĘ! 

Data:
16 stycznia 2022 roku o godzinie 12:30

Miejsce:
Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie Białych Morzach, ul. Totus Tuus 32

Transmisja online:
ZOBACZ TAKŻE