STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NIEDZIELA I TYDZIEŃ MISYJNY X 2024

Niedziela i Tydzień Misyjny X 2024

Każdego roku w trzecią niedzielę października przeżywamy Światowy Dzień Misyjny oraz następujący po nim Tydzień Misyjny. Hasło: „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę” ma przypominać, że Chrystus zaprasza na ucztę każdego z nas.

„W tegorocznym haśle kryje się wielka troska Boga, aby nikogo nie zabrakło tam, gdzie On chce nas mieć. Wielu z nas ciągle trwa w przekonaniu, że Bóg powołuje tylko wybranych, że trzeba zasłużyć sobie na miłość Stwórcy, a przecież dar zbawienia i odkupienia jest gestem miłości – bezinteresownym aktem” – napisał we wprowadzeniu ks. dr Maciej Będziński, dyrektor krajowy PDM.

Do dyspozycji księży, sióstr zakonnych, animatorów i katechetów oddajemy materiały liturgiczne, które pomogą w przygotowaniu i przeżyciu Tygodnia Misyjnego. Ten szczególny czas solidarności z Kościołem na całym świecie rozpoczyna się 20 października Niedzielą Misyjną. Angażujemy się w parafiach, szkołach, seminariach czy zgromadzeniach zakonnych, aby coraz więcej osób mogło usłyszeć o potrzebach misyjnych.

„I nie zapominajmy, że każdy chrześcijanin jest wezwany do udziału w tej powszechnej misji poprzez swoje świadectwo ewangeliczne w każdym środowisku, aby cały Kościół mógł nieustannie wychodzić ze swoim Panem i Mistrzem na «rozdroża» dzisiejszego świata” – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2024.

Materiały mają formę poręcznej teczki. Zawierają oddzielne kartki z propozycjami wprowadzeń, homilii i modlitwy wiernych, a także rozważań oraz czytanek różańcowych.

Dla dzieci jest specjalny dodatek z katechezami oraz komentarz do Papieskich Intencji Modlitewnych na cały 2025 rok.

Wraz z plakatem na Niedzielę Misyjną przekazujemy infografikę ukazującą zaangażowanie Kościoła z Polski w dzieło misyjne tworzone przez PDM oraz prezentację ofiarności polskich diecezji w Niedzielę Misyjną 2023.

Materiały na Tydzień Misyjny

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA