STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NIEDZIELA MISYJNA 23 X 2022

NIEDZIELA MISYJNA 23 X 2022

23 października, będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, znany także jako Niedziela Misyjna. Papieskie Dzieła Misyjne i Wydawnictwo Missio-Polonia od wielu lat przygotowują materiały, które stanowią pomoc w przeżywaniu tych dni. Tematem przewodnim tegorocznych materiałów są słowa zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich: „Będziecie moimi świadkami”.

„Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i wsparcie materialne, jakie płynie do PDM na realizację projektów misyjnych. Z woli papieża wszystkie ofiary z Niedzieli Misyjnej trafiają do dyspozycji Dykasterii ds. Ewangelizacji” – napisał we wstępie dyrektor krajowy PDM ks. dr Maciej Będziński.

Tydzień Misyjny to czas modlitwy i odnowy ducha misyjnego w wymiarze osobistym i wspólnotowym: w rodzinach, parafiach, zgromadzeniach czy szkołach. Na ten szczególny czas przygotowaliśmy materiały liturgiczne jako pomoc dla duszpasterzy, animatorów misyjnych, katechetów i wolontariuszy, którym na sercu leży troska o ewangelizację całego świata. Jest to owoc pracy Papieskich Dzieł Misyjnych oraz naszych współpracowników i misjonarzy.

Materiały zawierają homilie dla dorosłych i młodzieży na Niedzielę Misyjną oraz modlitwę wiernych, rozważania i czytankę różańcową na każdy dzień Tygodnia Misyjnego.

W dodatku dla dzieci znajdują się katechezy misyjne, liturgia Mszy św. na Niedzielę Misyjną oraz rozważania różańcowe.

Jest także orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny oraz najnowsze statystyki misyjne i Kościoła katolickiego na świecie.

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA