STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / QUIZ MATKA TRĘDOWATYCH

Quiz Matka trędowatych

Quiz Matka trędowatych

Organizatorem QUIZU jest Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Patronat Honorowy Quizu
Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego oraz Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty Pani Barbary Nowak.

Cel Quizu

Celem QUIZU jest zapoznanie się z postacią dr Wandy Błeńskiej – lekarki i misjonarki ludzi chorych na trąd w Ugandzie, w miejscowości Buluba. QUIZ jest zorganizowany z okazji podjęcia starań o jej beatyfikację.

Quiz skierowany jest do uczniów szkół średnich i branżowych.

Literatura do etapu szkolnego

Literatura obowiązująca do I etapu szkolnego to książka zatytułowana: „Wanda Błeńska. Spełnione życie”, autorki: Joanna Molewska i Marta Pawelec, Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań 2011 rok.

Termin Quizu – etap szkolny

QUIZ odbywać się będzie na terenie Archidiecezji Krakowskiej. Quiz (etap szkolny) odbędzie się w dniu 12 listopada (czwartek) 2020 roku. Proponujemy szkołom przeprowadzenie quizu w godz. 9.00-12.00

Finał Quizu

Laureatów trzech pierwszych miejsc zapraszamy na Finał Konkursu w dniu 3 grudnia 2020 roku (czwartek) na godzinę 10.00 do Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W tym dniu wspominamy św. Franciszka Ksawerego patrona misji.

Literatura do finału

Do finału polecamy film „Dokta” oraz literaturę poszerzoną wydanie drugie książki: „Wanda Błeńska. Spełnione Życie” autorki: Marta (Pawelec) Jelonek i Joanna (Molewska) Gadzińska (wydanie II poszerzone, Wydawnictwo Św. Wojciecha, Poznań 2019 rok”.
Materiały do przygotowania się do Quizu zostaną udostępnione szkołom, które zgłoszą się do konkursu.

Regulamin Quizu

Poniżej zamieszczamy Regulamin Quizu w formie PDF do ściągnięcia.

Formularz zgłoszenia

Formularz zgłoszenia szkoły do Quizu

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA
ZOBACZ TAKŻE