STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RELACJA Z MISYJNEGO JARMARKU

Relacja z Misyjnego Jarmarku

17 grudnia 2023 r. przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie, odbył się Misyjny Jarmark z Aniołami. Bożonarodzeniowy kiermasz zorganizowało Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji, działające przy Seminarium Redemptorystów w Krakowie. Wydarzenie od siedemnastu lat odbywa się na dziedzińcu Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie k. Tarnowa, a w tym roku zadebiutowało również na krakowskim Podgórzu.

W okolicy kościoła stanęły stoiska, na których znajdowały się ozdoby świąteczne, stroiki, świece, a także przetwory czy wypieki – ciasta, babeczki i pierniki, a między stanowiskami przechadzał się Święty Mikołaj, który obdarowywał słodyczami nie tylko najmłodszych uczestników jarmarku. W domu parafialnym można było usiąść i wypić gorącą herbatę oraz zjeść ciepły bigos i pajdę ze smalcem. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wyroby lokalnych wytwórców – m.in. pasztet z sarny czy kiełbasa z dzika. W Misyjny Jarmark z Aniołami włączyło się wiele osób i grup, działających przy parafii redemptorystów, ale także przedszkola, szkoły podstawowe i średnie czy inne instytucje, których nie sposób wymienić, z całego Krakowa.

Jarmark jest okazją nie tylko do zakupów, ale także do spotkania w świątecznej atmosferze, a to wszystko w celu charytatywnej pomocy placówkom misyjnym. W tym roku były to Mościska na Ukrainie, gdzie posługują redemptoryści. Cały dochód zostanie przekazany na ich działalność i pomoc ludności, wciąż dotkniętej dramatem wojny. Jesteśmy dumni, że w tym przedświątecznym czasie tak wielu ludzi zechciało pomóc swoim braciom i siostrom, znajdującym się w sytuacji pełnej cierpienia i niepewności jutra.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Misyjnego Jarmarku z Aniołami – wolontariuszom, darczyńcom i tym, którzy w tę Niedzielę Gaudete – niedzielę radości, odwiedzili nasz jarmark i potwierdzili hasło naszego Stowarzyszenia: Każdy jest Misjonarzem! Dziękujemy za włożoną pracę, ofiarowaną modlitwę i wszelkie ofiary składane do puszek. A wszyscy, którzy nie mogli przybyć na jarmark, a pragną wesprzeć pracę misyjną polskich redemptorystów na Ukrainie, mogą to zrobić poprzez zbiórkę internetową: https://zrzutka.pl/z/jarmarkmosciska

Mamy nadzieję, że także w następnych latach Misyjny Jarmark z Aniołami połączy różne środowiska w naszym mieście, zwłaszcza te, którym leży na sercu dobro misji zagranicznych Kościoła. Jako organizatorzy już wyczekujemy kolejnej edycji, która odbędzie się w III Niedzielę Adwentu – 15 grudnia 2024 r.

Więcej zdjęć i relacji można znaleźć na naszych mediach społecznościowych: facebook.pl/rspmcssr oraz wsd.redemptor.pl/anioly

Jakub Stanisz CSsR
Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji