STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SIŁOWNIA DLA MŁODZIEŻY W ZAMBII

Siłownia dla młodzieży w Zambii

Pomagamy w realizacji projektu budowy siłowni na terenie placówki misyjnej Lusaka-Makeni w Zambii 2022/2023

SPORTOWA WALKA Z UZALEŻNIENIAMI – projekt budowy siłowni dla młodzieży

Opis Projektu

Na terenie placówki misyjnej Makeni znajduje się parafia, plebania, St. Joseph Primary Community School dla najbiedniejszych dzieci z najbiedniejszych dzielnic (slumsów), przedszkole i dwa boiska. Obiekt użytkowany jest przez parafian, a także przez lokalnych mieszkańców tej dzielnicy Lusaki. Organizowane są tutaj wydarzenia religijne, sportowe, artystyczne.

Cel projektu

Celem projektu jest zaadoptowanie nieużytkowanego budynku znajdującego się przy boisku i przekształcenie go na siłownię, a także wyposażenie go w odpowiedni sprzęt sportowy, taki jak: ciężary, ławeczki sportowe, maty, materace, sztangi itp.

Budowa siłowni ma służyć

twórczemu spędzaniu czasu przez lokalną młodzież zagrożoną nudą i podatną na różnego rodzaju uzależnienia. Budynek wymaga generalnego remontu w środku, wyburzenia ścianek działowych, zrobienia wylewki podłogowej, wymalowania i aranżacji. Finansowanie projektu zakłada opłaty za: wypłaty robotnicze, materiały budowlane, sprzęt sportowy, opłaty za transakcje bankowe/przelewy z uwzględnieniem obecnego kursu walutowego.

Planowany koszt całkowity projektu: 45 000 PLN w miejscowej walucie: 150 000 kwacha, 10 000 Euro/USD

Projekt pragną realizować misjonarki świeckie Karolina Cygan i Katarzyna Sowa, które wyjechały na misje do Zambii w 2021 roku.

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
www.misje.diecezja.pl, e-mail: misje@diecezja.pl
tel. 12 62 88 124 tel. kom. 668 688 096, czynne: pn – pt: 9.00 -13.00
Bank Pekao S.A. III O/Kraków 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887