STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIA Z JEZUSEM

Spotkania z Jezusem

Spotkania z Jezusem w projekcie Słucham Serca 👂❤️- to rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych ☀️ w Nowym Sączu w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa tzw. Kościół kolejowy u Jezuitów. Dialogi 🎤 z dziećmi o krzyżach ➕ z różnych kontynentów 🌏, o miłości, która je łączy💕; o rekolekcjach czyli lekcjach, które przybliżają do Pana Jezusa; o Wielkim Poście – czyli wylewaniu wody i dolewaniu soku 🥃, który przemienia nasze serca, jeśli na to pozwolimy Panu Jezusowi; o grzechu krępującym nas jak sznur, którym obwiązaliśmy się… aby zobaczyć 🤓 jak on działa w nas; opowiadania o sile zła, jakie niosą współczesne “pigułki” medialne. O świecie 🌏 ludzi żyjących w Indiach, Ugandzie, Peru i Tanzanii… tematy rzeka, których tylko zajawek dotknęliśmy, a przedłużeniem było “Echo Dzieciom” z ciekawymi rebusami i krzyżówkami, których hasła wypisane na kartkach dzieci przynosiły do kościoła i losowały nagrody w postaci ciekawych gadżetów misyjnych. 🐘Zaskoczeniem bardzo miłym było świadectwo Małgosi z 4 klasy, która po wylosowaniu misia 🧸 Stefanka podróżnika zabrała go do domu i cała rodzina przez kilka godzin z przerwami czytała Pismo święte, które miał Stefanek w torbie podróżnej. Miało być 5 minut czytania, ⏰ a było kilka godzin! Chwała Panu! Po rekolekcjach został owoc 🍎 na stronie echodzieciom.pl w postaci wpisów. I jeszcze co utkwiło mocno w naszej pamięci to piosenki śpiewane przez scholę z Panią Katechetką na czele 🎸Dziękujemy! 👏 A nad wszystkim czuwał o. Stanisław, który wiedział wszystko co trzeba. Nie było by tych rekolekcji gdyby nie o. Krzysztof, który okazał mega ‼️ odwagę w wystosowaniu do nas zaproszenia. A zdjęcia zobacz tutaj.

s. Bożena, s. Priscilla i Iza