STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE KOLĘDNIKÓW MISYJNYCH 5 STYCZNIA 2019

Spotkanie Kolędników Misyjnych 5 stycznia 2019

Spotkanie Kolędników Misyjnych 5 stycznia 2019

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych

Misyjny Dzień Dzieci

Mucharz – 5 stycznia 2019 rok

             Wydział Duszpasterstwa Misyjnego zaprasza Dzieci, na Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych, 5 stycznia 2019 r w Mucharzu, w parafii św. Wojciecha BM. W programie będzie Msza Święta, Orszak Trzech Króli, kuchnia misjonarza, zabawy. Początek spotkania o godz. 9.00, zakończenie około godz. 14.30.

Uwaga! Szczegółowy program będzie dostępny na stronie internetowej wydziału misyjnego.

W spotkaniu mogą wziąć udział także dzieci, które nie były związane bezpośrednio z kolędowaniem, a które chciałyby poznać świat misji. Prosimy kapłanów, siostry zakonne, katechetów i animatorów o zgłaszanie grup do udziału w spotkaniu do 31 grudnia 2018 roku.

Trochę historii o parafii w Mucharzu

Dzieje Mucharza i jego parafii są bardzo odległe, przychodziły tutaj całe pokolenia, aby się modlić i oddawać cześć Bogu.

Na podstawie wykopalisk stwierdzono, że istniała już tutaj osada 7 tysięcy lat przed naszą erą. Podaje się również, że Mucharz już w IX w., za czasów państwa  Wiślan, był ośrodkiem  pogańskiego  kultu religijnego. Przypuszczać należy, że istniejącą tu świątynię pogańską zamieniono później na chrześcijańską. Za tym zaś, że chrześcijaństwo przybyło na te tereny za czasów apostołów Słowian św. Cyryla i Metodego świadczy kult tych świętych, których figury – z poprzedniego starego kościoła – zachowały się do tego czasu i znajdują się  w kościele. Obecny kościół jest prawdopodobnie czwartym z kolei.

W tym kościele, jak głosi tradycja, miał odprawiać  Mszę Świętą św. Wojciech i lud nawrócony do chrześcijaństwa utwierdzać.

Ojciec  Święty Jan Paweł II był bardzo związany z parafią Mucharską. Jak sam mówił – „parafia Mucharska wywarła wielki wpływ na moje życie”. Pierwszą parafią, którą wizytował jako Biskup krakowski była parafia św. Wojciecha w Mucharzu.

Przybywajmy wraz z Kolędnikami Misyjnymi w to szczególne miejsce – na to wzgórze Mucharskie, gdzie ludzie już od tak dawnych czasów wielbili Boga i się z Nim spotykali.

Ofiary zebrane podczas kolędowania misyjnego prosimy przesłać na następujący adres:

Kuria Metropolitalna

31-004 Kraków, ul. Franciszkańska 3

nr konta: 88 1240 2294 1111 0000 3722 9887

z dopiskiem: KOLĘDNICY MISYJNI

 

ZOBACZ TAKŻE