STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIADOMOŚCI Z INDII O ADOPCJI

Wiadomości z Indii o Adopcji

Wiadomości z Indii o Adopcji

Szanowni Dobroczyńcy Adopcji Misyjnej Dzieci w Indiach,

Przesyłam krótkie sprawozdanie i zdjęcia jakie przesłano mi z Indii na temat obecnej sytuacji szkolnictwa w dobie pandemii. Dzieci kontynuują naukę na dwa sposoby albo w szkole albo on-line. Dzieci przygotowują się do egzaminów, które mają w marcu. Cieszymy się, że dzieci mogą nadal się uczyć pomimo różnorodnych utrudnień. Państwu dziękuję za kontynuację adopcji. Pragniemy, aby dzieci mogły ukończyć chociaż 6 lat szkoły podstawowej. Dzięki Waszej pomocy 26 dzieci ukończyło szkołę podstawową w latach 2014 – 2019.

W Wielkim Poście zapraszam Państwa na spotkania on-line “Skąd mamy to wiedzieć…? Wielki Post z Misjami”. Formularze zgłoszeniowe dla dorosłych i dla dzieci można znaleźć na stronie internetowej. Tematy spotkań skierowane są również do Waszych znajomych i przyjaciół, którym możecie przekazać te linki.

Życzę wszystkim wiele łask Bożych, zdrowia i pogody ducha.

z darem modlitwy przed ukrzyżowanym Jezusem

s. Bożena

Sprawozdanie o nauczaniu”on line” w Indiach

Informacja z Hostelu Świętego Krzyża w Tillore.

Drodzy Dobroczyńcy,

W ubiegłym roku 2020 mieliśmy 29 uczennic w naszym hostelu i 28 uczniów. Ze względu na pandemię szkoła była zamknięta i wszyscy uczniowie wrócili do domu. Niektórzy uczniowie kontynuują naukę w szkole w Dahota.  Natomiast wszyscy uczestniczą w zajęciach “on line”. Do uczniów zostały wysłane kwestionariusze do wszystkich przedmiotów, aby przygotowali się do rocznych egzaminów. Wszyscy uczniowie przygotowują się do tych egzaminów, które będą w marcu. Uczniowie i ich rodzice współpracują z nami, aby nauka była systematyczna i owocna. W imieniu uczniów chcemy Wam podziękować za ofiary i modlitwę. Niech Was Bóg błogosławi.

Pozdrawiamy w Panu

Ojciec Sanjay Ginod

Jebel CMC

Informacja z Tappa-Ashalaya

Drodzy Dobroczyńcy

Przesyłam pozdrowienia od chłopców i dziewcząt od Ojca Stephena w Ashalaya Hostel Stage. Mam nadzieję i modlę się, abyś każdego dnia w swoim życiu doświadczył Bożego błogosławieństwa. Nasi uczniowie z hostelu dobrze sobie radzą w nauce. W tym roku szkolnym 16 marca 2020 roku ze względu na pandemię zamknęliśmy hostel, o co poprosił nas rząd. Zacząłem odwiedzać naszych uczniów ze schroniska od czerwca i wyznaczyliśmy nauczycieli do prowadzenia lekcji we wspólnym miejscu. Mój zastępca i ja odwiedzamy uczniów regularnie w ciągu tygodnia. Zorganizowaliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Obchodziliśmy także święto dzielenia się, a miłość, która troszczy się o siebie nawzajem, była bardzo znacząca. Nadal regularnie odwiedzamy dzieci i lekcje przebiegają bardzo dobrze. Proszę, wspierajcie nas nadal swoimi ofiarami i w swoich modlitwach.

Ojcze Stephen.

(informacje z dnia 6 lutego 2021 roku)

Galeria

ZOBACZ TAKŻE