STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2021

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia 2021

Życzenia na Święta Bożego Narodzenia 2021

Podnieś rękę, Boże Dziecię, Błogosław Ojczyznę miłą!
W dobrych radach, w dobrym bycie, wspieraj jej siłę swą siłą.
Dom nasz i majętność całą i wszystkie wioski z miastami,
a Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami.

Drodzy Dobroczyńcy Misji
Rodziny Misjonarzy
Współpracownicy w dziełach misyjnych

Wdzięczność
Bardzo dziękujemy Wam za zaangażowanie duchowe i materialne w sprawy Kościoła misyjnego.
Są to: Patronat nad Misjonarzami pochodzącymi z archidiecezji krakowskiej, Adopcja Misyjna dzieci w Indiach, Tanzanii i Peru. Dzięki Waszym ofiarom możemy wesprzeć edukację dzieci i młodzieży w tych krajach, prowadzone przez Misjonarzy. Natomiast dzieło Kolędników Misyjnych podejmowane w parafiach pomaga wesprzeć projekty organizowane przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci.
Duszpasterstwo misyjne
W minionym roku zorganizowaliśmy wiele inicjatyw misyjnych. Z okazji Roku Ignacjańskiego został przeprowadzony Quiz wiedzy o św. Ignacym w szkołach średnich i konkurs plastyczny w szkołach podstawowych. Wzięło w nim udział 40 szkół. Przeprowadziliśmy około 250 spotkań online w projekcie „Słucham Serca”. Dzieliliśmy się duchowością ignacjańską i misyjną z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi poprzez spotkania online. Wzięło w nim udział około 500 dzieci i młodzieży. W grudniu rozpoczęliśmy spotkania online z młodzieżą, która pragnie coś więcej czynić dla Pana Boga. Nie zabrakło także docierania do parafii i szkół z animacją misyjną. Dużym zainteresowaniem cieszyło się dzieło „Barką na misje” zorganizowane w Tygodniu Misyjnym na barce na Wiśle w Krakowie.
Towarzyszenie ludziom
Dziękujemy za pracę Misjonarzy, którzy z Bożą i ludzką pomocą, pomimo pandemii, trwają dzielnie na swoich obszarach, często z narażeniem życia. Nie opuszczają oni ludzi, których szczerze pokochali. Jest to bardzo ważne towarzyszenie ludziom żyjącym w krajach misyjnych.
Eucharystia
W tym roku z powodu pandemii nie organizujemy tradycyjnego opłatka. Natomiast w Waszej intencji zostanie odprawiona Msza Święta w dniu 16 stycznia o godz. 12.30 (niedziela) w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie-Białych Morzach przy ul. Totus Tuus 32. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp Jan Zając. Będziemy transmitować Mszę świętą na FB i YT Wydziału Misyjnego, abyście mogli się połączyć z nami duchowo przez Internet. Oczywiście, kto z Państwa będzie mógł i nie miał przeciwskazań zdrowotnych, może wziąć udział we wspólnej modlitwie. Serdecznie zapraszamy.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia życzymy Państwu odczuwalnej i miłującej obecności rodzącego się Pana Jezusa w Dzieciątku, przychodzącego cicho i bez rozgłosu do naszych domów. Niech Jego pokój i miłość zamieszkają w Waszych sercach i domach. Łączymy się w modlitwie trwając wraz z Maryją przy Dzieciątku Jezus w Żłóbku.
Radosnych, pełnych nadziei, miłości i wiary Świąt Bożego Narodzenia

W łączności modlitewnej

ks. bp Jan Zając

ks. Tadeusz Dziedzic

s. Bożena Najbar

Boże Narodzenie 2021

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego
Kuria Metropolitalna
ul. Franciszkańska 3, 31-004 Kraków
e-mail: misje@diecezja.pl
www.misje.diecezja.pl tel. 668 688 096

Transmisja: FB https://m.facebook.com/misje.archidiecezjakrakowska/
YT https://youtube.com/channel/UC8s9g88Mhx06DndOT-vgqnA

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA
ZOBACZ TAKŻE