STRONA GŁÓWNA / FILMY MISYJNE

FILMY MISYJNE

FESTIWAL FILMÓW MISYJNYCH

Jako miejsce służące prezentacji filmów misyjnych wybraliśmy „Pola Dialogu” i „Kościół w Potrzebie”, przy ul. Stradomskiej 6  w Krakowie. Tam niemal codziennie mamy możliwość obejrzeć ciekawe filmy i prezentacje oraz posłuchać opowieści na różne tematy, które określamy mianem „misyjne”. Zapewne każdy z nas oglądał mnóstwo filmów, wiele tytułów, które budziły emocje, super nowe zaskoczenia, zadawały pytania o to gdzie jesteśmy, gdzie zmierzamy i o co chodzi nam w życiu. Pragniemy pokazać, z różnych stron świata historie ludzi i sytuacje nieraz bardzo pogmatwane i wydawać by się mogło nie do rozwiązania. W celu umówienia grupy zainteresowanych spotkaniem z filmem i ciekawym świadkiem ekstremalnych wydarzeń podajemy kontakt:

Stradomska 6
31-058 Kraków
tel.: 512 194 534
email: biuro.krakow@pkwp.org

Głównym elementem tego miejsca jest wystawa stała zatytułowana „Współczesne Prześladowania Chrześcijan” prezentująca przedmioty zniszczone przez tzw. Państwo Islamskie. Oprócz tego, w “Polach Dialogu”, na ekranach można obejrzeć zdjęcia będące częścią wystawy zmienianej co kilka miesięcy.

Na jednej ze ścian można także ujrzeć wierną kopię murala z Betlejem przedstawiającego Gołąbka Pokoju w kamizelce kuloodpornej z wymierzonym w niego celownikiem pistoletu.

Nasz projekt – “Pola Dialogu” to pierwsze w Polsce miejsce podejmujące temat łamania wolności religijnej, skupiając się szczególnie na sytuacji prześladowanych chrześcijan, które jednocześnie stwarza przestrzeń dialogu i spotkań.

Organizowane są tu spotkania, konferencje i debaty z zaproszonymi Gośćmi. Zapraszamy osoby  z różnych stron i środowisk, które będą debatować na wiele ciekawych tematów.

W sklepiku „SOS dla Ziemi Świętej” istnieje możliwość zakupienia pamiątek z Betlejem, wykonanych z drzewa oliwnego przez tamtejszych chrześcijan.

W „Polach Dialogu” znajduje się również mała kawiarenka. Cały dochód ze sprzedaży przekazywany jest na pomoc chrześcijanom z krajów, gdzie są oni prześladowani.

Pola Dialogu można odwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-17:00 oraz w soboty  (od 10.00 do 14.00).

ZOBACZ TAKŻE