STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / KOLĘDNICY MISYJNI

KOLĘDNICY MISYJNI

KOLĘDNICY MISYJNI

Drodzy Katecheci, Animatorzy, Rodzice i Opiekunowie Grup Kolędników Misyjnych.

Wychodzili ze swoich domów

Zwracamy się z wielką prośbą o podjęcie na nowo dzieła Kolędników Misyjnych w okresie Bożego Narodzenia. Wiemy, że z przyczyn pandemii w wielu miejscach nie podjęto tego pięknego dzieła dla misji. W niektórych parafiach próbowano różnych sposobów poprzez kolędowania przy Kościele albo proszono, by Parafianie wychodzili ze swoich domów do odwiedzających ich Kolędników Misyjnych. Jest to dobry pomysł na sytuację jaka zaistniała i może się powtórzyć.

Dotyczy spraw duchowych i materialnych

Z wielką nadzieją patrzymy w przyszłość. Mamy nadzieję, że w czasie najbliższych Świąt Bożego Narodzenia będziemy mogli już bez obaw przeżywać to, co dokonało się w ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem. Czas pandemii jeszcze bardziej uświadomił nam, jakie są podziały wśród ludzi, jak kraje Trzeciego Świata potrzebują pomocy od nas. To dotyczy spraw materialnych i duchowych. Jako chrześcijanie możemy się przyczynić do tego, aby ludzie umieli się dzielić, pomagać sobie nawzajem. Bogata część ludzkości nie może zapomnieć o biednych, głodujących, chorujących.

Kolędowanie to dawanie świadectwa

Należymy do tych szczęśliwych, którzy znają Chrystusa od młodości. Chociaż nasz kontynent staje się terenem misyjnym, w naszej ojczyźnie, mimo szybko postępujących przemian, nadal możemy innym dać wiele. A dzieląc się wiarą z innymi, sami umocnimy naszą wiarę. Dlatego idźcie chętnie kolędować. Idźcie odważnie, choć mogą nas spotkać trudności. Musimy pamiętać, że tu na ziemi jesteśmy tylko na chwilę. Jezus obiecał, że kto przeżyje to życie z Nim, kto będzie miał dla Niego miejsce w sercu i życiu – otrzyma wieczne zbawienie. Możemy innym pomóc, aby nie utracili tego, co obiecał nam Pan Jezus. Kolędowanie, to wyjątkowa okazja dawania świadectwa.

Nie mogą swobodnie wyznawać wiary

Tym razem chcemy szczególnie pamiętać o swoich rówieśnikach, którzy żyją w centralnej Azji. Często są biedni i nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. Możemy im pomóc naszymi modlitwami i ofiarami. Wspomożemy także misjonarzy i misjonarki, którzy w różnych częściach świata głoszą Ewangelię.

Biuletyn Kolędnicy Misyjni

Został wydany biuletyn „Kolędnicy Misyjni 2021”, który zostanie przesłany do Parafii oraz jest dostępny w Wydziale Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz w wersji elektronicznej. Służy on pomocą w przygotowaniu do Kolędowania Misyjnego. Zawiera on między innymi informacje dotyczące krajów, które chcemy wesprzeć swoją modlitwą i ofiarą: Kazachstan, Kirgistan i Uzbekistan.

Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych – Odwołane!

Odwołujemy zaplanowane Archidiecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych na dzień 8 stycznia 2022 roku w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie-Białych Morzach. Powód: Obostrzenia w związku z pandemią, dzieci i młodzież są na zdalnym nauczaniu do 9 stycznia.

Wszystkim Katechetom, Rodzicom, Opiekunom i Animatorom dziękujemy za przygotowanie Kolędników Misyjnych do  kolędowania w parafiach.

ks. Tadeusz Dziedzic

s. Bożena Najbar

PLIKI DO ŚCIĄGNIĘCIA
ZOBACZ TAKŻE