STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / MISYJNE MATERIAŁY

Misyjne Materiały

Nabożeństwa Misyjne na rok 2024

WPROWADZENIE
Tradycyjnie na początku roku 2024 oddajemy do dyspozycji duszpasterzy i animatorów nabożeństwa misyjne opracowane na podstawie papieskich intencji modlitewnych. To cykliczne wydawnictwo, które ma pomagać w formacji grup parafialnych i szkolnych, przybliżając ideę uczestnictwa w modlitwie papieskiej. Na każdy miesiąc Światowa Sieć Modlitwy proponuje
odpowiednie zagadnienie, które Ojciec Święty przyjmuje jako własną intencję modlitewną. Papieskie Dzieła Misyjne starają się przygotować stosowny komentarz pastoralny oraz propozycję wspólnotowej modlitwy, zawsze skupiającej się na tematyce danego miesiąca. Pragnę też przypomnieć, że od kilku lat nie ma intencji misyjnej i ogólnej, a Dyrekcja Krajowa PDM dokonuje tylko tłumaczenia zatwierdzonych przez Stolicę Apostolską papieskich intencji modlitewnych. Wraz z całym zespołem przygotowującym tegoroczne nabożeństwa serdecznie zapraszamy do korzystania z nich, a także mamy ogromną nadzieję, że ta drobna publikacja stanie się jednym z wielu elementów duchowej i misyjnej formacji naszych wspólnot.
W tym roku dołączamy również dodatek dla dzieci. Proponujemy założenie Róży Różańcowej Dzieci, aby jeszcze mocniej włączyć najmłodszych we wspólną modlitwę z papieżem w intencjach, które on sam powierza Kościołowi. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci „jest przedłużeniem rąk Ojca Świętego w dziele ewangelizacji świata”. Należy do papieża i pragnie wraz z nim otaczać modlitwą dzieci na całym świecie. Aby ułatwić najmłodszym zrozumienie comiesięcznych intencji modlitewnych, proponujemy krótkie i napisane przystępnym językiem rozważania dla dzieci. Zachęcamy do ich wykorzystania.
ks. dr Maciej Będziński,
dyrektor krajowy PDM